Finał regionalny OPTIFUEL CHALLENGE 2017 – Tarnowo Podgórne

28/06/2017

W 2017 ruszyła już ósma edycja konkursu Optifuel Challenge, organizowanego przez Renault Trucks, przy współpracy: MICHELIN, WIELTON, ALCOA, ERGO HESTIA.

Finał regionalny OPTIFUEL CHALLENGE 2017 – Tarnowo Podgórne

W 2017 ruszyła już ósma edycja konkursu Optifuel Challenge, organizowanego przez Renault Trucks, przy współpracy: MICHELIN, WIELTON, ALCOA, ERGO HESTIA. Seria eliminacji rozpoczęła  się  w marcu, a zakończy w czerwcu. We wrześniu na lotnisku w Bednarach k/Poznania odbędzie się finał, który wyłoni spośród 11 zwycięzców eliminacji lokalnych, siódmego już Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks w Polsce. Najlepszy kierowca z Polski będzie walczyć  w finale międzynarodowym o nagrodę główną – ciągnik siodłowy GAMA T i tytuł najlepszego kierowcy 2017 roku.

W dniach 7-9 czerwca w Tarnowie Podgórnym w oddziale Nijhof-Wassink odbył się regionalny finał OPTIFUEL CHALLENGE 2017. W konkursie wzięło udział 52 kierowców reprezentujących 38 firm transportowych. Jazdy były prowadzone na zestawach składających się z nowych ciągników Renault Trucks GAMA T480–13 oraz naczep marki WIELTON. Cały zestaw był obciążony do dmc 40 ton. Pojazdy miały na pokładzie wszystkie  Opti technologie  (np. Optiroll, OpitBrake, Optidriver, Optivision) a miejscem pracy kierowcy była kabina High Sleeper Cab. Kabina z płaską podłogą, gwarantująca doskonałe warunki pracy  i komfortowy wypoczynek.

Po bardzo wyrównanej walce, zwycięzcą został Pan Grzegorz Gapiński z firmy: Międzynarodowy Transport Ciężarowy i Spedycja Władysław Gapiński z Wągrowieca. Pan Marek nie tylko musiał osiągnąć najniższe spalanie, ale również konieczne było utrzymanie najwyższej średniej prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym.

Podsumowanie oraz wręczenie nagród odbyło się w piątek 9 czerwca w Hotelu Glamour w Przeźmierowie, gdzie zostało przygotowane uroczyste zakończenie naszych regionalnych eliminacji. Pan Marcina Majak, który nadzorował przeprowadzenie konkursu ze strony  Renault Trucks Polska, przedstawił oraz omówił wyniki uzyskane przez poszczególnych zawodników. Jak sam stwierdził „ w tym roku rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o zwycięstwie decydowały minimalne różnice”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a Panu Grzegorzowi życzymy dotarcia do Wielkiego Finału, który odbędzie się jesienią 2017 w Madrycie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam wiadomość w formularzu
- na pewno się do Ciebie odezwiemy!


Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną. (rozwiń/zwiń treść)

x