Nowa seria Volvo FH

Król szos na długie dystanse. Prawdziwy hołd dla kierowcy.
4x2, 6x2, 6x4, 8x2, 8x4 lub 10x4
D13 lub D16 (420 do 750 km)

Kompleksowe podejście

Kluczem do rentowności są całkowite koszty eksploatacji. Osiągniesz ją dzięki właściwemu pojazdowi, właściwym usługom oraz skutecznej sieci serwisowej.

Każdy samochód ciężarowy i każdą usługę opracowujemy i konstruujemy z myślą o zmniejszeniu kosztów paliwa, poprawie dyspozycyjności i maksymalizacji wydajności. W standardzie otrzymujesz również naszą bezkonkurencyjną obsługę serwisową – od pierwszego do ostatniego kilometra.

Hołd dla kierowcy

Hołd dla kierowcy

Śmiałe, wyraziste linie i opływowe kształty nadają Volvo FH charakterystyczną, zdecydowaną postawę. Zaprojektowany od podstaw, ale nie ma wątpliwości, że to Volvo – ten samochód ciężarowy oddaje hołd kierowcy. I jest motorem rentowności Twojej floty transportowej.

Przestrzeń możliwości

Przestrzeń możliwości

Przestrzeń. Niezakłócone powierzchnie. Jakość wzdłuż i wszerz. Wnętrze kabiny Volvo FH jest jasne, przestronne i zdecydowanie szwedzkie. Oferuje także dodatkowy metr sześcienny przestrzeni, znacznie więcej miejsca w schowkach oraz niezrównany komfort i elegancję.

Gotowe na paliwa alternatywne

Wszystkie warianty (poziomy mocy) silnika D8K są dostosowane do zasilania syntetycznym olejem napędowym (HVO). Dostępny jest wariant silnika D8K320 przystosowany do zasilania 100-procentowym biodieslem (B100) – spełniający normę emisji spalin Euro 6. To doskonała opcja, jeżeli chcesz ulżyć środowisku naturalnemu i sam korzystać z dostępnych na rynku ulg.

Okres między wymianami oleju

Maksymalnie co 100 000 km lub raz do roku (transport długodystansowy) – olej VDS4, maksymalnie co 75 000 lub raz do roku (transport dystrybucyjny) – olej VDS4.

Wymagania dotyczące paliwa

EN590, zawartość siarki maks. 10 ppm.

Przystawka odbioru mocy napędzana od silnika

Przełożenie 1:1. Moment obrotowy 600 Nm (dostępny zarówno w czasie jazdy, jak i podczas postoju).

Wersja dostosowana do zasilania biodieslem

Silnik D8K320 jest również dostępny w wersji Biodiesel (B100), spełniającej normę emisji spalin Euro 6. Skontaktuj się z dealerem Volvo Trucks, by uzyskać informacje o okresach międzyobsługowych.

Kabina Globetrotter XL

  • Wysokość wnętrza 220 cm (211 cm*)
  • 1 lub 2 leżanki
  • Mnóstwo miejsca w schowkach

Kabina Globetrotter

  • Wysokość wnętrza 205 cm (196 cm*)
  • 1 lub 2 leżanki
  • Duża ilość miejsca w schowkach

Kabina sypialna

  • Wysokość wnętrza 171 cm (162 cm*)
  • 1 bed

Kabina sypialna z obniżonym dachem

Wysokość wnętrza 147 cm (138 cm*)
1 leżanka
* Od pokrywy tunelu silnika

Dynamiczne podwozie

Jest lżejsze od swoich poprzedników. I konkurentów. Ma elastyczną konfigurację, którą łatwo dostosować i przygotować pod zabudowę. Zapewnia komfort i ekonomikę bez kompromisu pod względem ładowności. Dzięki zaś Niezależnemu Zawieszeniu Przedniemu możesz cieszyć się bezprecedensową stabilnością i precyzją prowadzenia. Nasze dynamiczne podwozie zrewolucjonizowało wszystko, od procesu zabudowy po właściwości jezdne.

Podwozie, które nie ma sobie równych

Żaden inny samochód ciężarowy nie ma takiego podwozia, jak Volvo FH. To pierwsze na świecie podwozie wyposażone w Niezależne Zawieszenie Przednie i Aktywny Układ Kierowniczy Volvo. Na prostej działa jak precyzyjny instrument. Na zakręcie prowadzi się jak samochód osobowy. I bardzo łatwo nad nim zapanować.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo jest również dostępny w samochodach ciężarowych z podwójną osią przednią – radykalnie odciąża szyję, plecy i barki kierowcy. W celu zwiększenia Twojej wydajności i elastyczności zwiększyliśmy również dopuszczalny nacisk na podwójną oś przednią, z 18 do 20 ton. A jeżeli potrzebujesz maksymalnego prześwitu, obecnie w Volvo serii FH dostępne jest zawieszenie pneumatyczne GRAS-G2.

Mniej znaczy więcej

Większość samochodów ciężarowych stała się cięższa po ich dostosowaniu do normy Euro 6, ale nie Volvo FH. Zoptymalizowaliśmy wiele standardowych elementów wyposażenia, znacznie je „odchudzając”. I tak, standardowy ciągnik siodłowy 4×2 jest o ponad 100 kg lżejszy od swojego poprzednika klasy Euro 5.

Podnośnik Osi Tandem

Twoje Volvo FH jest obecnie dostępne z Podnośnikiem Osi Tandem, całkowicie nowym, rewolucyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na odłączenie i podniesienie ostatniej osi napędowej na czas jazdy bez ładunku. Tym samym znacznie maleje promień skrętu i zużycia paliwa, podobnie jak w przypadku podniesienia osi wleczonej.

Pięć osi – prosto z fabryki

Transportujesz ciężkie ładunki? Wybierz pięcioosiowy samochód ciężarowy. dostarczany bezpośrednio z fabryki. Szybciej otrzymasz swój pojazd. Unikniesz kosztów jego przebudowy. I otrzymujesz samochód ciężarowy wraz z pełną homologacją, a także pełną gwarancją i obsługą serwisową Volvo – co w dłuższej perspektywie może zapewnić Ci mniejsze koszty eksploatacji.

Więcej opcji. Szybsza zabudowa

Dzięki wielu opcjom wyposażenia, Volvo FH daje się łatwo i szybko dostosować do wykonywania różnych zadań transportowych, w tym do przewozu nadwozi wymiennych. Nowe przyłącze elektryczne umożliwia łatwe podłączenie zabudowy do układu elektrycznego pojazdu, podczas gdy portal Volvo Bodybuilder Instructions (VBI) zapewnia dostęp online do wszystkich potrzebnych rysunków technicznych i schematów elektrycznych.

Cechy

Poznaj cechy, dzięki którym Volvo FH jest najlepszym długodystansowym samochodem ciężarowym. Pojazd jest pełen innowacji zwiększających Twoją wydajność i ekonomikę paliwową.

I-See

Tempomat, który przewiduje drogę. Nasz najnowszy dodatek do oprogramowania I-Shift jest prawdziwie rewolucyjny i zaoszczędzi dla Ciebie do 5% paliwa.

Niezależne Zawieszenie Przednie

Zastosowane po raz pierwszy w samochodzie ciężarowym. Zapewnia właściwości jezdne typowe dla samochodów osobowych i większy komfort.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo

Najważniejsza innowacja od czasu wynalezienia hydraulicznego wspomagania. Kieruj bez wysiłku z wyjątkową precyzją.

I-Park Cool

Zapomnij o parnych nocach w kabinie. Całkowicie nowy parkingowy schładzacz kabiny spowoduje, że każdego ranka obudzisz się wypoczęty

Propozycja Paliwowa

Zaoszczędź do 11% paliwa. Dwa efektywne pakiety oszczędnościowe dla transportu długodystansowego, obejmujące produkty i usługi.

Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo

Obiecujemy 100% dyspozycyjności. Poznaj przełomowe rozwiązania telematyczne, dzięki którym jest to możliwe.

I-Shift

Najbardziej inteligentna skrzynia biegów na świecie. Łatwa w użytkowaniu, wyposażona w oprogramowanie sprzyjające oszczędzaniu paliwa. I inspirowana światem wyścigów samochodowych wersja z podwójnym sprzęgłem: pierwsze tego typu rozwiązanie w samochodzie ciężarowym o dużej ładowności. Pomysł równie prosty, co błyskotliwy.

Systemy wspomagające pracę kierowcy

Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Nasze nowoczesne systemy pomagają kierowcy unikać wypadków.

Silniki wysokoprężne Volvo

Oszczędne i mocne 13- i 16-litrowe jednostki napędowe – nawet 750 KM!

Zawieszenie pneumatyczne GRAS-G2

Zawieszenie pneumatyczne GRAS-G2 oferuje aż 300 mm prześwitu. Zapewnia także doskonałą stabilność i znakomity komfort jazdy.

Kabina sypialna z obniżonym dachem

Zaledwie 320 cm od jezdni do dachu – kabina sypialna z obniżonym dachem idealnie sprawdza się w zastosowaniach, takich jak transport górniczy, leśny i innych, w których znaczenie ma wysokość pojazdu.

Podnośnik Osi Tandem

Wykorzystuj dodatkowy napęd tylko wtedy, gdy go potrzebujesz. A przez resztę czasu ciesz się niższym zużyciem paliwa i mniejszym promieniem skrętu.

Wzmocniony zderzak

Trudny teren lub intensywny ruch uliczny? Wzmocniony zderzak ochroni Twój nowy samochód ciężarowy przed zarysowaniami, wgnieceniami i stłuczonymi reflektorami głównymi.

Pojazdy pięcioosiowe

Potrzebujesz transportować najcięższe ładunki? W typoszeregu Volvo FH znajdziesz pięcioosiowy model w konfiguracji 10x4.

My Truck

Sprawdź, czy Twój samochód ciężarowy jest gotowy do drogi, zanim jeszcze do niego dotrzesz. Dzięki tej nowej aplikacji, zawsze jesteś blisko swojego Volvo FH – gdziekolwiek akurat przebywasz.

Pobierz specyfikację techniczną

Skontaktuj się z nami

Maciej Mansfeld

Maciej Mansfeld

Dyrektor Operacyjny

Skontaktuj się z moim kolegą
z jednego z naszych pięciu oddziałów

Karski k/Ostrowa Wielkopolskiego

ul. Polna 1
63-410 Karski

Tel. 24 35 70 500
Fax 24 35 70 501

Więcej informacji

Kutno

ul. Holenderska 3
99-300 Kutno

Tel. 24 35 70 100
Fax 24 35 70 101

Więcej informacji

Nowa Wieś Wielka k/Bydgoszczy

ul. Zakładowa 1
86-060 Nowa Wieś Wielka

Tel. 24 35 70 200
Fax 24 35 70 201

Więcej informacji

Rzgów k/Łodzi

ul. Krasickiego 1
95-030 Rzgów

Tel. 24 35 70 400
Fax 24 35 70 401

Więcej informacji

Tarnowo Podgórne k/Poznania

ul. Krucza 2
62-080 Tarnowo Podgórne

Tel. 24 35 70 300
Fax 24 35 70 301

Więcej informacji

Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam wiadomość w formularzu
- na pewno się do Ciebie odezwiemy!


Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną. (rozwiń/zwiń treść)

x