NOWE VOLVO FH

Ciężarówka Volvo FH – król szos na długich dystansach
4x2, 6x2, 6x4, 8x2, 8x4 lub 10x4
D13 lub D16 (420 do 750 km)

Kompleksowe podejście

O rentowności przesądzają całościowe koszty eksploatacji. Korzystny wynik finansowy uzyskasz dzięki odpowiedniemu pojazdowi. Ciężarowe Volvo, wsparte usługami i skuteczną siecią serwisową, pomoże Ci osiągnąć zamierzone cele.

Każdy samochód i każdą usługę tworzymy z myślą o redukcji kosztów paliwa, dyspozycyjności i wydajności. Nasze Volvo FH spełnia normę emisji Euro 6, odpowiadając restrykcyjnym standardom eko – ekonomicznym i ekologicznym.

W HOŁDZIE DLA KIEROWCY

W HOŁDZIE DLA KIEROWCY

Wyraźnie zarysowane linie i opływowe kształty nadają Volvo FH zdecydowaną postawę. To nowy członek rodziny Volvo Trucks – samochód zaprojektowany od podstaw, oddający hołd kierowcy. To prawdziwy motor rentowności Twojej floty transportowej.

SZEROKA PRZESTRZEŃ MOŻLIWOŚCI

SZEROKA PRZESTRZEŃ MOŻLIWOŚCI

Wnętrze ciężarowego Volvo FH jest jasne i przestronne – komfortowe i eleganckie. Stanowi kwintesencję szwedzkości. Istotnym atutem jest dodatkowy metr sześcienny przestrzeni oraz zwiększona powierzchnia schowków.

NAPĘD VOLVO FH Z NORMĄ EURO 6

Napędy samochodów ciężarowych Volvo FH spełniają najwyższe standardy w zakresie eksploatacji, wyników ekonomicznych i ochrony środowiska.

SILNIKI ZASILANE GAZEM LNG

Układ napędowy nowego Volvo FH jest dostępny w wariancie zasilanym gazem i bazuje na uznanej technologii silnikowej. Gwarantuje te same osiągi co konkurencja, przy 20% niższej emisji CO2 i potencjalnie niższych kosztach paliwa. Napędzane silnikiem gazowym Volvo FH LNG jeździ i funkcjonuje tak, jak dobrze znane Volvo FH z silnikiem wysokoprężnym.

Gotowe na paliwa alternatywne

Wszystkie warianty (poziomy mocy) silnika D8K są dostosowane do zasilania syntetycznym olejem napędowym (HVO). Dostępny jest wariant silnika D8K320 przystosowany do zasilania 100-procentowym biodieslem (B100) – spełniający normę emisji spalin Euro 6. To doskonała opcja, jeżeli chcesz ulżyć środowisku naturalnemu i sam korzystać z dostępnych na rynku ulg.

Okres między wymianami oleju

Maksymalnie co 100 000 km lub raz do roku (transport długodystansowy) – olej VDS4, maksymalnie co 75 000 lub raz do roku (transport dystrybucyjny) – olej VDS4.

Wymagania dotyczące paliwa

EN590, zawartość siarki maks. 10 ppm.

Przystawka odbioru mocy napędzana od silnika

Przełożenie 1:1. Moment obrotowy 600 Nm (dostępny zarówno w czasie jazdy, jak i podczas postoju).

Wersja dostosowana do zasilania biodieslem

Silnik D8K320 jest również dostępny w wersji Biodiesel (B100), spełniającej normę emisji spalin Euro 6. Skontaktuj się z dealerem Volvo Trucks, by uzyskać informacje o okresach międzyobsługowych.

KABINY DO VOLVO FH

Uczyń Volvo jeszcze bardziej komfortowym, dobierając kabinę odpowiadającą Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Dostępne wersje kabin dla ciężarówek Volvo FH prezentujemy poniżej.

Kabina Globetrotter XL

  • Wysokość wnętrza 220 cm (211 cm*),
  • 1 lub 2 leżanki,
  • mnóstwo miejsca w schowkach.

Kabina Globetrotter

  • Wysokość wnętrza 205 cm (196 cm*),
  • 1 lub 2 leżanki,
  • duża ilość miejsca w schowkach.

Kabina sypialna

  • Wysokość wnętrza 171 cm (162 cm*),
  • 1 leżanka.

Kabina sypialna z obniżonym dachem

  • Wysokość wnętrza 147 cm (138 cm*),
  • 1 leżanka.

* od pokrywy tunelu silnika

Dynamiczne podwozie

Podwozie nowego Volvo FH jest znaczne lżejsze od poprzedników oraz konkurencyjnych pojazdów innych marek. Elastyczna konfiguracja może być łatwo dostosowana i przygotowana pod zabudowę. Komfort i ekonomika nie wymagają kompromisu względem ładowności. Nasze dynamiczne podwozie zrewolucjonizowało całą funkcjonalność pojazdu – począwszy od procesu zabudowy, po właściwości jezdne.

NIEZRÓWNANE ZAWIESZENIE

Żaden inny ciągnik siodłowy nie posiada takiego zawieszenia, jak Volvo FH. To pierwsze na świecie podwozie z zaimplementowanym Aktywnym Układem Kierowniczym Volvo. Na prostej działa jak doskonale nastrojony instrument. Na zakręcie prowadzi się jak samochód osobowy. Z idealnym panowaniem nad kierownicą.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo jest też dostępny w modelach z podwójną osią przednią. W znaczący sposób odciąża szyję, plecy i barki kierowcy. W celu zwiększenia Twojej wydajności i elastyczności, zwiększyliśmy dopuszczalny nacisk na podwójną oś przednią, z 18 do 20 ton. A jeżeli potrzebujesz maksymalnego prześwitu, obecnie w Volvo serii FH (m.in. Volvo FH4) dostępne jest zawieszenie pneumatyczne GRAS-G2.

LEKKOŚĆ FUNKCJONALNA

Volvo FH i norma Euro 6 to połączenie godne pochwały. Większość samochodów ciężarowych stała się cięższa po ich dostosowaniu do nowych wymogów unijnych, ale nie nasze nowe Volvo. Zoptymalizowaliśmy standardowe elementy wyposażenia, znacznie je „odchudzając”. I tak, standardowy ciągnik siodłowy 4×2 jest ponad 100 kg lżejszy od swojego poprzednika z klasy Euro 5.

Podnośnik Osi Tandem

Twoje Volvo FH jest możliwe do nabycia w zestawie z Podnośnikiem Osi Tandem. To nowe, rewolucyjne rozwiązanie, stosowane również w innych modelach ciężarowych – Volvo FMX i FM. Podnośnik pozwala na odłączenie i podniesienie ostatniej osi napędowej w trakcie jazdy bez ładunku. Tym samym znacznie redukuje się promień skrętu i zużycia paliwa, podobnie jak w przypadku podniesienia osi wleczonej.

Pięć osi – prosto z fabryki

Transportujesz ciężkie ładunki? Postaw na pięcioosiowy samochód ciężarowy, sprowadzony wprost z fabryki. Sprowadzisz swój ciągnik siodłowy w krótkim czasie i unikniesz kosztów jego przebudowy. Oferujemy ciężarówki z pełną homologacją, gwarancją i serwisem ciężarowego Volvo.

WIĘCEJ OPCJI, SZYBSZA ZABUDOWA

Dzięki licznym opcjom wyposażenia, Volvo FH łatwo przystosowuje się do wykonywania zadań transportowych, w tym przewozu nadwozi wymiennych. Nowe przyłącze elektryczne umożliwia proste podłączenie zabudowy do układu elektrycznego pojazdu, podczas gdy portal Volvo Bodybuilder Instructions (VBI) zapewnia dostęp internetowy do wszystkich niezbędnych rysunków technicznych i schematów elektrycznych.

CECHY NOWEGO VOLVO FH

Sprawdź, dlaczego Volvo FH zyskało miano najlepszego długodystansowego samochodu ciężarowego. To pojazd pełen innowacji, który zaskoczy Cię wydajnością i ekonomiką paliwową.

I-See

Inteligentny tempomat przewiduje drogę, którą chcesz się poruszać. Najnowszy dodatek do oprogramowania I-Shift pozwala zaoszczędzić nawet 5% paliwa.

Niezależne Zawieszenie Przednie

Zastosowane po raz pierwszy w samochodzie ciężarowym. Zapewnia właściwości jezdne typowe dla samochodów osobowych i większy komfort.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo

To największa innowacja Volvo Trucks, od czasu wynalezienia hydraulicznego wspomagania. Kieruj bez wysiłku z wyjątkową precyzją.

I-Park Cool

Parne noce w kabinie mogą odejść w niepamięć. Całkowicie nowy parkingowy schładzacz kabiny spowoduje, że każdego ranka obudzisz się w pełni wypoczęty.

Propozycja Paliwowa

Zaoszczędź nawet 11% paliwa. Wystarczy, że wykorzystasz jeden z dwóch efektywnych pakietów oszczędnościowych dla transportu długodystansowego.

Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo

Umowa serwisowa Volvo FH to gwarancja szeregu korzyści. Obiecujemy pełną dyspozycyjność. Poznaj przełomowe rozwiązania telematyczne, dzięki którym jest to możliwe.

I-Shift

Najbardziej inteligentna skrzynia biegów na świecie. Prosta w użytkowaniu, zaopatrzona w oprogramowanie sprzyjające oszczędzaniu paliwa. Oferujemy inspirowaną światem wyścigów samochodowych wersję z podwójnym sprzęgłem – pierwsze tego typu rozwiązanie w samochodzie ciężarowym o dużej ładowności.

Systemy wspomagające pracę kierowcy

Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Nasze nowoczesne systemy pomagają w uniknięciu wypadków na drodze.

Silniki wysokoprężne Volvo

Oszczędne i mocne 13- i 16-litrowe jednostki napędowe – nawet 750 KM!

Zawieszenie pneumatyczne GRAS-G2

Zawieszenie pneumatyczne GRAS-G2 ma do zaoferowania aż 300 mm prześwitu. Zapewnia doskonałą stabilność i znakomity komfort jazdy.

Kabina sypialna z obniżonym dachem

Jedynie 320 cm od jezdni do dachu – dzięki takiemu wymiarowi, kabina z obniżonym dachem zdaje egzamin w transporcie górniczym, leśnym i innym – wszędzie tam, gdzie wysokość pojazdu ma znaczenie.

Podnośnik Osi Tandem

Wykorzystuj dodatkowy napęd wyłącznie w razie konieczności. Przez resztę czasu ciesz się niższym zużyciem paliwa i mniejszym promieniem skrętu.

Wzmocniony zderzak

Wzmocniony zderzak ochroni Twoje ciężarowe Volvo przed zarysowaniami, wgnieceniami i stłuczonymi reflektorami głównymi, niezależnie od warunków panujących na drodze.

Pojazdy pięcioosiowe

Planujesz transportować większe ładunki? W typoszeregu Volvo FH znajdziesz pięcioosiowy model w konfiguracji 10x4.

My Truck

Nowa aplikacja sprawia, że możesz obserwować swoje Volvo FH niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywasz. Sprawdź, czy Twój pojazd jest już gotowy do drogi.

Pobierz specyfikację techniczną

Skontaktuj się z nami

Marcin Michalski

Marcin Michalski

Dyrektor Sprzedaży

Skontaktuj się z moim kolegą
z jednego z naszych pięciu oddziałów

Karski k/Ostrowa Wielkopolskiego

ul. Polna 1
63-410 Karski

Tel. 24 35 70 500
Fax 24 35 70 501

Więcej informacji

Kutno

ul. Holenderska 3
99-300 Kutno

Tel. 24 35 70 100
Fax 24 35 70 101

Więcej informacji

Nowa Wieś Wielka k/Bydgoszczy

ul. Zakładowa 1
86-060 Nowa Wieś Wielka

Tel. 24 35 70 200
Fax 24 35 70 201

Więcej informacji

Rzgów k/Łodzi

ul. Krasickiego 1
95-030 Rzgów

Tel. 24 35 70 400
Fax 24 35 70 401

Więcej informacji

Tarnowo Podgórne k/Poznania

ul. Krucza 2
62-080 Tarnowo Podgórne

Tel. 24 35 70 300
Fax 24 35 70 301

Więcej informacji

Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam wiadomość w formularzu
- na pewno się do Ciebie odezwiemy!


Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną. (rozwiń/zwiń treść)

x