VOLVO FL

Zwinny jak gepard. Najlepszy przyjaciel w mieście
Podwozie 4x2 lub 4x4
D5K lub D8K

Nowe Volvo FL to samochód ciężarowy o średniej ładowności – niezwykle zwrotny i niezawodny. Świetnie sprawdza się przy realizacji dostaw w mieście, gdy niezbędne są liczne postoje. Ale może zostać dostosowany także do znacznie bardziej wymagających warunków.

Nic nie pozostawiamy przypadkowi. Model Volvo FL został zaprojektowany z myślą o użytkowaniu ciągłym – w czym bardzo pomocne okażą się usługi towarzyszące i dodatkowe wyposażenie. Z tym modelem ciągnika siodłowego zyskasz jeszcze większą dyspozycyjność, efektywność i rentowność.

Lider na każdym terenie

Lider na każdym terenie

Kompaktowe i przebojowe – Volvo FL na ulicy czuje się jak u siebie. Model z napędem na cztery koła radzi sobie świetnie na żwirze, śniegu i nawierzchniach terenowych. Aerodynamiczna kabina, zdecydowana postawa i specyficzne światła w kształcie litery „V” nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że to model przynależący do rodziny Volvo Trucks.

Wszystko pod ręką

Wszystko pod ręką

Wnętrze ciężarówki zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie. Przestrzeń, fotel, schowki – wszystko to zostało stworzone z myślą o dobru kierowcy. Ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące znajdują się zawsze w zasięgu ręki.

NAPĘDY VOLVO FL

Napędy samochodów ciężarowych Volvo FL spełniają najnowsze wymogi normy Euro 6 – z korzyścią dla środowiska i Twojego portfela. Sprawdź sam.

ZASILANIE PALIWEM ALTERNATYWNYM

Silniki D5K i D8K we wszystkich wariantach są przystosowane do zasilania syntetycznym olejem napędowym (HVO). Wariant silnika D8K320 może być zasilany stuprocentowym biodieslem (B100), zgodnie z proekologicznymi normami emisji spalin Euro 6.

Okres między wymianami oleju

Maksymalnie co 40 000 km lub raz do roku – olej VDS4.

Wymagania dotyczące paliwa

EN590, zawartość siarki maks. 10 ppm.

Przystawka odbioru mocy napędzana od silnika

Przełożenie 1:1. Moment obrotowy 600 Nm (dostępny zarówno w czasie jazdy, jak i podczas postoju).

Wersja dostosowana do zasilania biodieslem

Silnik D5K240 można nabyć w wersji biodiesel (B100), spełniającej normę emisji spalin Euro 6. Przedstawiciel Volvo Trucks udzieli Ci więcej szczegółowych informacji.

WARIANTY KABIN DO VOLVO FL

Zadbaj o przytulność Twojego nowego Volvo. Komfort prowadzenia ciężarówki w dużym stopniu zależy od doboru właściwej kabiny. Poznaj dostępne warianty.

Kabina dzienna

Kabina dzienna zapewnia kierowcy wygodne i ergonomiczne środowisko pracy.
Wysokość wnętrza 1605 mm,
długość 1600 mm,
szerokość 2100 mm.

Kabina komfort

Kabina komfort oferuje dodatkową przestrzeń, którą można wyposażyć w jedną leżankę lub wykorzystywać jako biuro z dodatkowymi schowkami.
Wysokość wnętrza 1605 mm,
długość 2000 mm,
szerokość 2100 mm.

Kabina załogowa

Kabina załogowa oferuje miejsca dla dodatkowych pasażerów, łącznie do 7 osób.
Wysokość wnętrza 1605 mm,
długość 2980 mm,
szerokość 2100 mm.

Dopasowane do miasta

Zaopatrujesz inwestycję w materiały budowlane? Dostarczasz zaopatrzenie dla gastronomii? A może zajmujesz się wywozem śmieci? Uniwersalne podwozie Volvo FL to „zwinna” alternatywa dla ogromnych modeli w stylu Volvo FH. To ciężarowe cudo podoła każdemu miejskiemu wyzwaniu, a wariant z napędem na cztery koła – Volvo FL 4×4, da sobie radę zawsze i wszędzie.

Szybkie i wszechstronne

Podwozie Volvo FL można zamawiać w konfiguracji standardowej lub dostosowanej do sprecyzowanych potrzeb oraz dowolnej zabudowy. Rama podwozia – solidna i wytrzymała, prosta i płaska, znacząco ułatwia zabudowę. Może być wyposażona we wsporniki do mocowania zabudowy, a cały proces przyspieszają Instrukcje Zabudowy Volvo (VBI). W rezultacie otrzymujesz ciągnik siodłowy idealnie dostosowany do potrzeb, w najkrótszym możliwym czasie i po najniższych możliwych kosztach.

Bezobsługowe osie przednie

W ofercie znajduje się szereg bezobsługowych osi przednich, zróżnicowanych pod względem dopuszczalnego nacisku. Ich nośność oscyluje w granicach od 4,0 do 7,1 t. Przednia oś napędowa, stosowana w Volvo FL z napędem na cztery koła, ma nośność 5,6 t.

Szybki, łatwy załadunek

Poziom elektronicznie sterowanego zawieszenia pneumatycznego (ECS) podlega regulacji przy użyciu przełączników na desce rozdzielczej lub w pilocie zdalnego sterowania. Dzięki temu załadunek ciężarówki przebiega bez problemów, niezależnie od wysokości rampy.

Wybierz zawieszenie

Ciężarowe Volvo FL może posiadać zawieszenie pneumatyczne, mechaniczne lub połączenie obydwu wymienionych rodzajów – zależnie od dopuszczalnych nacisków na osie.

Wybierz koła

Dobierz koła spełniające Twoje wymagania. Wybierając silnik D5K, będziesz potrzebował kół o rozmiarze 17,5” lub 19.5”. Przy pojazdach o większej masie całkowitej, napędzanych silnikiem 6-cylindrowym, masz do wyboru warianty 19,5” lub 22,5”.

EBS CZYLI ELEKTRONICZNIE STEROWANY UKŁAD HAMULCOWY

Nowe Volvo FL zostało zaopatrzone w pneumatyczny układ hamulcowy z wentylowanymi tarczami hamulcowymi, zarówno na osi przedniej, jak i tylnej. Jest on sterowany elektronicznie (tzw. system EBS), dzięki czemu zapewnia szybszą reakcją oraz mniejsze zużycie elementów roboczych. Zawiera w sobie ABS i funkcję hamowania mieszanego, która wykorzystuje różne systemy hamulcowe pojazdu celem zapewnienia odpowiedniej równomierności hamowania i minimalizacji zużycia opon oraz hamulców zasadniczych. Rozszerzony pakiet EBS zawiera również funkcję wspomagania przy ruszaniu pod górę.

CHARAKTERYSTYKA VOLVO FL

Volvo udowadnia, że ciągnik siodłowy może być zwrotny i kompaktowy – także z napędem na cztery koła. Dowiedz się, dlaczego nasze Volvo FL jest pojazdem idealnym dla transportu dystrybucyjnego w mieście.

I-Sync

Zautomatyzowany proces zmiany biegów czyni jazdę łatwiejszą i efektowniejszą.

Silniki D5K i D8K

Silniki przystosowane do zasilania syntetycznym olejem napędowym. Wariant D8K320 może być zasilany stuprocentowym biodieslem (B100), zgodnym z normą Euro 6. Zapewniamy okresowe wymiany oleju w naszym serwisie Volvo Trucks.

Reflektory główne

Bardzo jasne, trwałe i bardzo w stylu Volvo – lampy LED w kształcie litery „V” pomagają Ci widzieć i być widzianym.

Wejście do kabiny

Nisko położone i idealnie usytuowane stopnie wejściowe zapewniają bezpieczeństwo i zmniejszają Twój wysiłek podczas wchodzenia i wychodzenia z kabiny.

Bezpieczna Kabina Volvo

Dodatkowe wzmocnienia, udoskonalone fotele i lepsza widoczność we wszystkich kierunkach potwierdzają, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Schowki

Ogrom miejsca na rzeczy Twoje i Twoich bliskich.

Przystawki odbioru mocy

Dobre jakościowo, wydajne, lekkie przystawki odbioru mocy efektownie napędzą urządzenia przeładunkowe.

Volvo FL 4x4

Volvo FL 4x4 jest tak samo zwrotne i proste w prowadzeniu, jak wariant 4x2. Posiada jednak dodatkowe atuty, do których należą lepsze własności trakcyjne i większy prześwit, co pozwala jeździć po każdej drodze, w każdych warunkach.

Pobierz specyfikację techniczną

Skontaktuj się z nami

Maciej Mansfeld

Maciej Mansfeld

Dyrektor Operacyjny

Skontaktuj się z moim kolegą
z jednego z naszych pięciu oddziałów

Karski k/Ostrowa Wielkopolskiego

ul. Polna 1
63-410 Karski

Tel. 24 35 70 500
Fax 24 35 70 501

Więcej informacji

Kutno

ul. Holenderska 3
99-300 Kutno

Tel. 24 35 70 100
Fax 24 35 70 101

Więcej informacji

Nowa Wieś Wielka k/Bydgoszczy

ul. Zakładowa 1
86-060 Nowa Wieś Wielka

Tel. 24 35 70 200
Fax 24 35 70 201

Więcej informacji

Rzgów k/Łodzi

ul. Krasickiego 1
95-030 Rzgów

Tel. 24 35 70 400
Fax 24 35 70 401

Więcej informacji

Tarnowo Podgórne k/Poznania

ul. Krucza 2
62-080 Tarnowo Podgórne

Tel. 24 35 70 300
Fax 24 35 70 301

Więcej informacji

Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam wiadomość w formularzu
- na pewno się do Ciebie odezwiemy!


Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną. (rozwiń/zwiń treść)

x