Nowe Volvo FL

Zwinny jak gepard. Najlepszy przyjaciel w mieście.
Podwozie 4x2 lub 4x4
D5K lub D8K

PRZYJACIEL W MIEŚCIE

Ten niewielki samochód ciężarowy i średniej ładowności jest nadzwyczaj zwrotny i niezawodny. Doskonale nadaje się do realizacji dostaw w mieście, gdy konieczne są liczne postoje. Ale może zostać dostosowany także do nieco trudniejszych warunków.

Zaprojektowano go z myślą o użytkowaniu ciągłym – w czym pomocne są usługi towarzyszące i dodatkowe wyposażenie. Zyskujesz większą dyspozycyjność, efektywność i rentowność.

Lider na każdym terenie

Lider na każdym terenie

Kompaktowe i pewne siebie, Volvo FL na ulicy czuje się jak w domu. A wersja z napędem na cztery koła radzi sobie bardziej niż dobrze na żwirze, śniegu i bezdrożach. Jego aerodynamiczna kabina, zdecydowana postawa i charakterystyczne światła w kształcie litery „V” nie pozostawiają żadnych wątpliwości, do jakiej rodziny należy.

Wszystko pod ręką

Wszystko pod ręką

Wszystko we wnętrzu ma związek z bezpieczeństwem i komfortem. Przestrzeń, fotel, schowki – wszystko zostało zaprojektowane z myślą o Tobie. Ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące znajdują się zawsze w zasięgu ręki.

Gotowe na paliwa alternatywne

Wszystkie warianty (poziomy mocy) silników D5K i D8K są dostosowane do zasilania syntetycznym olejem napędowym (HVO). Dostępny jest wariant silnika D8K320 przystosowany do zasilania 100-procentowym biodieslem (B100) – spełniający normę emisji spalin Euro 6. To doskonała opcja, jeżeli chcesz ulżyć środowisku naturalnemu i sam korzystać z dostępnych na rynku ulg.

Okres między wymianami oleju

Maksymalnie co 40 000 km lub raz do roku – olej VDS4.

Wymagania dotyczące paliwa

EN590, zawartość siarki maks. 10 ppm.

Przystawka odbioru mocy napędzana od silnika

Przełożenie 1:1. Moment obrotowy 600 Nm (dostępny zarówno w czasie jazdy, jak i podczas postoju).

Wersja dostosowana do zasilania biodieslem

Silnik D5K240 jest również dostępny w wersji Biodiesel (B100), spełniającej normę emisji spalin Euro 6. Skontaktuj się z dealerem Volvo Trucks, by uzyskać informacje o okresach międzyobsługowych.

Kabina dzienna

Kabina dzienna zapewnia kierowcy wygodne i ergonomiczne środowisko pracy. Wysokość wnętrza 1605 mm.
Wysokość wnętrza 1605 mm
Długość 1600 mm
Szerokość 2100 mm

Kabina komfort

Kabina komfort oferuje dodatkową przestrzeń, którą można wyposażyć w jedną leżankę lub wykorzystywać jako biuro z dodatkowymi schowkami. Wysokość wnętrza 1605 mm.
Wysokość wnętrza 1605 mm
Długość 2000 mm
Szerokość 2100 mm

Kabina załogowa

Kabina załogowa oferuje miejsca dla dodatkowych pasażerów, łącznie do 7 osób. Wysokość wnętrza 1605 mm.
Wysokość wnętrza 1605 mm
Długość 2980 mm
Szerokość 2100 mm

Dopasowane do miasta

Zaopatrujesz budowę w mieście? Dostarczasz zaopatrzenie do miejskich restauracji? Wywozisz śmieci? Nieskończenie wszechstronne podwozie Volvo FL sprosta każdemu wyzwaniu, zaś wariant z napędem na cztery koła, Volvo FL 4×4, da sobie radę na każdej drodze – i w każdych warunkach.

Szybkie i wszechstronne

Podwozie Volvo FL można zamawiać w konfiguracji standardowej lub dostosowanej do Twoich indywidualnych potrzeb i dowolnej zabudowy. Solidna i wytrzymała, prosta, płaska rama podwozia ułatwia zabudowę. Rama może być wyposażona w odpowiednie wsporniki do mocowania zabudowy, a cały ten proces przyspieszają Instrukcje Zabudowy Volvo (VBI). Tak więc, otrzymujesz samochód ciężarowy idealnie dostosowany do swoich potrzeb, w najkrótszym możliwym czasie i po najniższych możliwych kosztach.

Bezobsługowe osie przednie

Dostępnych jest szereg bezobsługowych osi przednich, różniących się dopuszczalnym naciskiem. Ich nośność zawiera się w zakresie od 4,0 do 7,1 t. Przednia oś napędowa, stosowana w Volvo FL z napędem na cztery koła, ma nośność 5,6 t.

Szybki, łatwy załadunek

Poziom elektronicznie sterowanego zawieszenia pneumatycznego (ECS) może być regulowany przełącznikami na desce rozdzielczej lub w pilocie zdalnego sterowania. Dzięki temu załadunek przebiega szybko i sprawnie, bez względu na wysokość rampy.

Wybierz zawieszenie

Wybierz zawieszenie pneumatyczne, mechaniczne lub połączenie obydwu tych rodzajów, zależnie od dopuszczalnych nacisków na osie.

Wybierz koła

Wybierając silnik D5K, potrzebujesz kół o rozmiarze 17,5” lub 19.5”. W przypadku pojazdów o większej masie całkowitej, napędzanych silnikiem 6-cylindrowym, masz do wyboru 19,5” lub 22,5”.

Elektronicznie sterowany układ hamulcowy (EBS)

Volvo FL posiada pneumatyczny układ hamulcowy, wyposażony w wentylowane tarcze hamulcowe, zarówno na osi przedniej, jak i tylnej. Jest sterowany elektronicznie (EBS, Electronically Controlled Brake System), dzięki czemu cechuje się szybką reakcją oraz mniejszym zużyciem elementów roboczych. Zawiera w sobie ABS i funkcję hamowania mieszanego, która wykorzystuje różne systemy hamulcowe pojazdu w celu zapewnienia większej równomierności hamowania oraz minimalizacji zużycia opon i hamulców zasadniczych. Rozszerzony pakiet EBS także zawiera funkcję wspomagania przy ruszaniu pod górę.

Cechy

Kompaktowe. Łatwe w manewrowaniu. I dostępne także z napędem na cztery koła. Dowiedz się, co czyni Volvo FL idealnym pojazdem dla transportu dystrybucyjnego w mieście i pewnie radzącym sobie na każdej nawierzchni.

I-Sync

Łatwiejsza, bardziej efektywna jazda, dzięki zautomatyzowanemu procesowi zmiany biegów.

Silniki D5K i D8K

Łatwiejsza, bardziej efektywna jazda, dzięki zautomatyzowanemu procesowi zmiany biegów.

Reflektory główne

Superjasne, trwałe i bez wątpienia w stylu Volvo, lampy LED w kształcie litery „V” pomagają Ci widzieć i być widzianym.

Wejście do kabiny

Nisko położone i idealnie usytuowane, stopnie wejściowe zapewniają bezpieczeństwo i zmniejszają Twój wysiłek podczas wchodzenia i wychodzenia z kabiny.

Bezpieczna Kabina Volvo

Dodatkowe wzmocnienia, udoskonalone fotele i lepsza widoczność we wszystkich kierunkach potwierdzają, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Schowki

Mnóstwo miejsca na Twoje rzeczy. I nie tylko.

Przystawki odbioru mocy

Wysokiej jakości, wydajne, lekkie przystawki odbioru mocy napędzą Twoje urządzenia przeładunkowe.

Volvo FL 4x4

Volvo FL 4x4 jest równie zwrotne i łatwe w prowadzeniu, jak wersja 4x2. Posiada jednak dodatkowe atuty, w postaci lepszych własności trakcyjnych i większego prześwitu, dzięki czemu możesz nim jeździć po każdej drodze i w każdych warunkach.

Pobierz specyfikację techniczną

Skontaktuj się z nami

Maciej Mansfeld

Maciej Mansfeld

Dyrektor Operacyjny

Skontaktuj się z moim kolegą
z jednego z naszych pięciu oddziałów

Karski k/Ostrowa Wielkopolskiego

ul. Polna 1
63-410 Karski

Tel. 24 35 70 500
Fax 24 35 70 501

Więcej informacji

Kutno

ul. Holenderska 3
99-300 Kutno

Tel. 24 35 70 100
Fax 24 35 70 101

Więcej informacji

Nowa Wieś Wielka k/Bydgoszczy

ul. Zakładowa 1
86-060 Nowa Wieś Wielka

Tel. 24 35 70 200
Fax 24 35 70 201

Więcej informacji

Rzgów k/Łodzi

ul. Krasickiego 1
95-030 Rzgów

Tel. 24 35 70 400
Fax 24 35 70 401

Więcej informacji

Tarnowo Podgórne k/Poznania

ul. Krucza 2
62-080 Tarnowo Podgórne

Tel. 24 35 70 300
Fax 24 35 70 301

Więcej informacji

Chcesz wiedzieć więcej?

Zostaw nam wiadomość w formularzu
- na pewno się do Ciebie odezwiemy!


Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną. (rozwiń/zwiń treść)

x